انار

گل‌های انار را که در فصل بهار برداشت می‌کنند، به صورت پودر در می‌آورند و سپس برای بهبود عملکرد قلب، دستگاه گوارش، کبد، کلیه‌ها، دفع سموم از بدن یا به‌عنوان یک داروی خارجی برای التهابات پوستی استفاده می‌کنند.

آسیب، با التهاب لوزه و استوماتیت. برگها. از برگ انار میدان تره بار تهران در طب عامیانه به صورت پودر نیز استفاده می شود که برای سرفه و گلودرد تجویز می شود. پوست کندن.

دم کرده و جوشانده پوست آن اشتها را بهبود می بخشد، دستگاه گوارش را تثبیت می کند، اسهال و کرم ها را برطرف می کند. به عنوان یک درمان خارجی، لایه برداری مخلوط با روغن روی زخم ها، ترک ها، خراش ها اعمال می شود.

دانه ها و پارتیشن ها. در طب عامیانه با کمک دانه ها و پارتیشن های انار، مرسوم است که عملکرد تولید مثل مردان را بهبود می بخشند، دردهای قاعدگی را در زنان تسکین می دهند و به طور کلی کار غدد هورمونی را عادی می کنند.

انار

بعلاوه دانه های دارای سنگ باعث تقویت سیستم عصبی، بهبود خواب و رفع اضطراب می شوند. آب میوه. در عمل شفا برای کم خونی، بیماری های کلیه، کبد، طحال و قلب تجویز می شود.

این در دوره های خلاص شدن از شر آترواسکلروز، اسکوربوت، دیاتز اسید اوریک، آسم گنجانده شده است. در دیابت، آن را 60 قطره چهار بار در روز می نوشند و استدلال می شود که یک دوره 3-4 روزه برای بهبود شمارش خون کافی است.

اثر کلرتیک و دیورتیک تولید شده توسط آب میوه در بیماری های پانکراس و کلیه استفاده می شود. جوشانده ها جوشانده های «انار» معمولاً از قسمت های سخت گیاه تهیه می شوند، زمانی که برای به دست آوردن مواد مفید نیاز به قرار گرفتن طولانی مدت در دمای بالا است:

پوست میوه. برای کولیت و اسهال، یک قاشق چایخوری از پوست آن را در 200 میلی لیتر آب ریخته و روی حرارت ملایم به مدت یک ربع ساعت کهنه می شود. سپس آبگوشت داغ “رس” می شود که در یک پتو برای حدود 2 ساعت دیگر پیچیده می شود. داروی صاف شده قبل از غذا در یک قاشق غذاخوری مصرف می شود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *