لباس

آنچه آتش نشانان می پوشند ، چه در ایستگاه و چه بیرون از میدان، دو هدف را دنبال می کند: لباس کار ضد حریق و نماد افتخار. آنها باید حرفه ای به نظر برسند، و آنها نیز باید خود را مانند یک نفر نگه دارند.

اما مهمتر از آن، آنها باید همیشه برای شرایط اضطراری آماده باشند، که به شدت مستلزم آماده شدن با تجهیزات مناسب است.

در حالی که هیچ آمار رسمی در مورد تعداد واقعی افرادی که در حوادث آتش سوزی جان خود را از دست می دهند وجود ندارد، انجمن ملی حفاظت از آتش نشانی تخمین می زند که هر ساله جان افراد زیادی به دلیل تجهیزات حفاظتی نامناسب از دست می رود.

در این مقاله، ما بر روی بحث در مورد لباس استاندارد ایستگاه آتش نشانی تمرکز خواهیم کرد – لباس اصلی که توسط افسران، با یا بدون اضطراری آتش نشانی پوشیده می شود.

لباس

لباس ایستگاه آتش نشانی
وقتی نوبت به پوشیدن لباس مناسب ایستگاه می رسد، آتش نشانان موظفند مشخصات کاری خاصی را رعایت کنند.

لباس ایستگاه آتش نشانی به لباس رسمی گفته می شود که آتش نشانان هنگام کار در ایستگاه می پوشند. لباس پوشیدن ایستگاه باید با مواد محافظ طراحی شود و ترجیحاً از استانداردهای NFPA 1975 پیروی کند. معمولاً از سه بخش یکنواخت ضروری تشکیل شده است: شلوار، پیراهن و چکمه های فولادی.

لباس ایستگاه معمولاً به عنوان لایه داخلی تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) پوشیده می شود که به آن دنده پناهگاه برای مواقع اضطراری آتش سوزی نیز گفته می شود.

رنگ لباس لباس ایستگاه آتش نشانی ممکن است با هر بخش محلی یا ایالتی متفاوت باشد.

انتخاب ما از شلوارها و پیراهن‌های دارای گواهی NFPA 1975 را بررسی کنید!

ملاحظات مهم برای یونیفرم مناسب ایستگاه آتش نشانی
هنگام بررسی فاکتورهای زیادی که باید برای لباس های استاندارد ایستگاه آتش نشانی در نظر گرفته شود، چند چیز بسیار مهم هستند. اول، شما باید نوع خاصی از لباس های آتش نشانی مورد نیاز و آنچه را که از نظر محافظت ارائه می دهند، داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *