کربنات

بی کربنات سدیم یک ماده همه کاره با کاربردهای صنعتی فراوان است. معمولاً در پخت و پز و پخت و پز استفاده می شود، البته به عنوان یک عامل خمیر مایه.

در صنایع غذایی نیز از بی کربنات سدیم صنعتی برای تولید چیزهایی مانند آب نبات، سرکه، ماست و نوشابه های گازدار استفاده می شود. می توان از آن برای جایگزینی جوش شیرین استفاده کرد.

طعم آن مشابه است اما PH کمتری دارد، بنابراین قدرت خمیر شدن آن بیشتر است. بی کربنات سدیم در تماس با اسید، گاز دی اکسید کربن تولید می کند. این گاز توسط خمیر محبوس می شود که با گرم شدن باد می شود.

بی کربنات

کاربردهای صنعتی بی کربنات سدیم بیشتر در محصولات مراقبت شخصی یافت می شود. در صنعت مراقبت شخصی، از بی کربنات سدیم برای کمک به پاکسازی پوست استفاده می شود.

از آنجایی که یک قلیایی ملایم است، می تواند به خنثی کردن مواد اسیدی روی پوست مانند عرق یا سایر ترشحات کمک کند. همچنین به عنوان یک محلول بافر برای حفظ ثبات pH در محدوده های خاص استفاده می شود.

علاوه بر این، در محصولات مراقبت از مو نیز استفاده می شود. تولید کنندگان محصولات مو از بی کربنات سدیم به دلیل توانایی آن در اتصال با روغن ها و چربی ها استفاده می کنند.

بی کربنات سدیم یک پودر کریستالی سفید است که اغلب به عنوان یک ماده دارویی استفاده می شود. این یک جزء قلیایی است و می تواند برای فرمولاسیون محصولات خوراکی و موضعی استفاده شود.

بی کربنات سدیم عمر مفید را بهبود می بخشد و طعم بسیاری از محصولات دارویی را افزایش می دهد. همچنین می‌توان از آن به‌عنوان یک عامل ضد تارتار یا پوشاندن طعم‌های ناخوشایند در محصولات خوراکی استفاده کرد. در خمیر دندان، دهانشویه، آدامس و قرص های گلو استفاده شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *