لیمو ترش

جوشانده لیمو ترش جهرم در هر روز درمان در آزمایشگاه تازه تهیه می شد. آماده سازی شامل خرد کردن یک لیمو به قطعات کوچک و سپس قرار دادن قطعات در 208 میلی لیتر آب مقطر در 500 میلی لیتر بطری شیشه ای با کف صاف پوشیده شده با فویل آلومینیومی بود.

فلاسک ها سپس حرارت داده می شود تا در دمای 100 درجه سانتیگراد به مدت 45 دقیقه بجوشد. سپس جوشانده را تا دمای اتاق (حدود 24 درجه سانتیگراد) خنک می کنیم.

خنک شدن با عبور جریان آب ولرم روی بطری شیشه ای بسته حاوی جوشانده لیمو کمک می کند. سپس آب لیموهای پخته شده را ریخته و با گاز پنبه ای آماده برای استفاده صاف می کنند.

تهیه داروی استاندارد آرتمتر/لومفانترین (a/LU) A/LU از یک فروشگاه محلی در دارالسلام خریداری شد. یک قرص به وزن 140 میلی‌گرم در 40 میلی‌لیتر کربوکسی متیل سلولز 0.5 درصد (CMC) معلق شد تا محلول ذخیره‌ای 0.35 میلی‌گرم در هر 0.1 میلی‌لیتر باشد.

لیمو ترش

یک دوز درمانی انسانی معادل تهیه و استفاده شد که مربوط به موش (28 میلی‌گرم بر کیلوگرم در روز به ازای هر موش) است که حدود 4 میلی‌گرم کیلوگرم آرتمتر و 24 میلی‌گرم بر کیلوگرم لومفانترین است.

موش‌های نر و ماده جوان سفید آلبینو تیلر (Mus musculus) با سن حدوداً سه تا چهار هفته با وزن 72/1±00/28 گرم از خانه حیوانات مؤسسه طب سنتی جمع‌آوری و در آزمایشگاه نگهداری شدند.

آنها به مدت پنج روز در چرخه 12 ساعت روشنایی 12 ساعت تاریکی و دمای اتاق 22 تا 27 درجه سانتیگراد با شرایط آزمایشگاهی سازگار شدند. همه حیوانات در قفس‌های پلی کربنات قرار گرفتند و غذای هوشمند و آب به طور آزاد ارائه کردند.

بهداشت عمومی مانند تمیز کردن قفس ها به طور معمول انجام می شد. برای به حداقل رساندن ناراحتی، تزریق انگل و جمع‌آوری خون برای شمارش انگل‌ها از طریق رگ‌های دم و جوشانده لیمو و سوسپانسیون A/LU به صورت خوراکی انجام شد. تمام حیواناتی که به دلیل مالاریا مرده بودند با سوزاندن دفع شدند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *