صابون

Female hands using wash hand sanitizer gel pump dispenser.


صابون مایع صحت ممکن است حاوی عوامل کف‌کننده، تنظیم‌کننده‌های pH و معطر باشند. علاوه بر این، می‌توان آن‌ها را با مواد طبیعی و/یا عصاره‌های گیاهی غنی کرد که به آن‌ها خواص متفاوتی می‌دهد (به عنوان مثال، عصاره گل همیشه بهار خاصیت نرم‌کنندگی صابون مایع می‌دهد؛ در حالی که عصاره بابونه یک اثر آرام‌بخش دارد و غیره).

صابون مایع DIY در صورت تمایل، صابون مایع را می توان در خانه نیز با ایجاد واکنش صابونی سازی تهیه کرد. برای انجام این کار، لازم است یک یا چند روغن گیاهی (روغن زیتون، روغن نارگیل و غیره) با محلول پتاس سوزآور واکنش داده شود.

در پایان واکنش صابونی سازی، یک خمیر صابون “غلیظ” با قوام نرم به دست می آید که باید به اندازه کافی با آب رقیق شود.

صابون

با این حال، تهیه صابون مایع به تنهایی پیچیده تر و کمی خطرناک تر از تولید خود صابون جامد است. علاوه بر این، به تجربه خاصی و مهارت خوب نیاز دارد.

به همین دلیل ساخت صابون مایع در خانه فعالیتی مناسب برای همه نیست. خوشبختانه، برای دوستداران این کار می‌توان در خانه صابون مایع درست کرد، حتی بدون اینکه واکنش صابونی با پتاس سوزاننده انجام شود (برای اطلاعات بیشتر مقاله “صابون مایع خانگی” را مطالعه کنید).

انتخاب صابون مایع همانطور که همه ما می دانیم، صابون مایع محصولی است که در همه جا در دسترس است، از سوپرمارکت گرفته تا عطرسازی، از داروخانه تا مغازه عطاری.

به طور طبیعی، صابون های مایع زیادی نیز به صورت آنلاین در دسترس هستند که گاهی اوقات با قیمت های مناسب تری نسبت به فروشگاه های فیزیکی در دسترس هستند.

اما چگونه صابون مایع مناسب خود را انتخاب کنیم؟ بستگی به نیازهای ما دارد. با باقی ماندن در زمینه مراقبت های شخصی و بهداشت فردی، در واقع صابون های مایع زیادی وجود دارد که بازار به ما ارائه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *