لوله

HDPE در اندازه های 1/2 تا 65 اینچ موجود است و همه چیز را از خطوط خدمات گرفته تا توزیع و انتقال برق پوشش می دهد. استفاده از آن در سراسر اروپا گسترش یافته است و نزدیک به 90 درصد از تاسیسات جدید لوله پلاستیکی آب کشاورزی در اروپا HDPE است.

او می‌گوید: «وقتی نصاب‌ها و طراحان کتاب را دنبال می‌کنند، نباید مشکلی وجود داشته باشد. “همه شرایط باید در طراحی در نظر گرفته شود. برای چیزی که می خواهید بیش از 100 سال دوام بیاورید، نباید میانبرهایی وجود داشته باشد.

پلی وینیل کلراید، که دانشمندان برای اولین بار در قرن نوزدهم به طور تصادفی به آن دست یافتند، یکی از قدیمی ترین مواد مصنوعی است.

لوله

با این حال، تا زمان جنگ جهانی دوم، تقاضا برای این ماده زمانی که برای عایق بندی سیم کشی در کشتی های نظامی مورد استفاده قرار گرفت، تسریع یافت.

در دهه های بعد، استفاده از پی وی سی به شدت افزایش یافت و اکنون معمولاً برای فاضلاب های بهداشتی و خطوط توزیع آب آشامیدنی استفاده می شود.

PVC یک ترموپلاستیک است، به این معنی که می توان آن را نرم و اصلاح کرد، و یک نسخه همجوشی اکنون در دسترس است که در ساخت و ساز بدون ترانشه با HDPE رقابت می کند.

این لوله بسیار مقاوم در برابر خوردگی است و اغلب برای پوشش دادن سایر موادی که تحت تأثیر شرایط اسیدی هستند استفاده می شود.

در مطالعه‌ای در سال 2008 توسط بنیاد تحقیقات آب با عنوان «تاثیر هیدروکربن‌ها بر لوله‌های PE/PVC و واشر لوله‌ها»، محققان به این نتیجه رسیدند که PVC نسبت به بنزین، رایج‌ترین آلاینده هیدروکربنی نیز غیرقابل نفوذ است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *