پاستا یک غذای پرمصرف در سراسر جهان است. بلغور درشت به دست آمده از گندم دوروم و آب مواد اصلی محصولات ماکارونی معمولی است. میزان گلوتن و سطح کیفی گندم دوروم، دو عامل مهم برای برتری ماکارونی آماده می باشد.
قیمت گندم دوروم در بازار بالاتر از گندم معمولی است و بیش از 5 درصد از تولید گندم جهان را شامل نمی شود.
بنابراین، برای مواجهه با چالش مصرف ماکارونی سبوس دار در حال ظهور، زمینه جدیدی از تحقیقات که با ترکیب مواد غیر متعارف به فرمول مرسوم پاستا سروکار دارد، آغاز شده است.
ترکیبات مواد اولیه ای که برای تهیه ماکارونی چینی آبکی استفاده می شود به طور مستقیم بر خواص فیزیکی، شیمیایی و بافتی محصول تأثیر می گذارد.
بنابراین، ترکیب مواد غیر متعارف می تواند منجر به اثر متناقض کیفیت ماکارونی شود. این بررسی بر روی انواع مختلفی از مواد غیر متعارف که در محصولات ماکارونی گنجانده شده‌اند و تأثیر آنها بر ویژگی‌های کیفی محصولات مختلف ماکارونی رژیمی تمرکز خواهد داشت.
پاستا یک کلمه ایتالیایی به معنای خمیر است. غذاهای اکسترود شده به سبک ایتالیایی، یعنی اسپاگتی و لازانیا، عموماً ماکارونی نامیده می شوند.
این یک غذای اولیه است که به عنوان یک نوع خمیر اکسترود شده یا به اشکال مختلف برای پخت و پز تعریف می شود. تولید ماکارونی آنکارا جهان در سال 2014 به حدود 14 میلیون تن می رسد.
به طور سنتی، ایتالیا تولید کننده اصلی و رهبر مصرف ماکارونی در جهان است. ماکارونی به دلیل راحتی، خوش طعم بودن و ماندگاری طولانی تر نسبت به سایر محصولات نانوایی، مانند نان و نان، در سراسر جهان بسیار مصرف می شود.
 • منابع:
  1.  Development of Pasta Products with Nonconventional Ingredients and Their Effect on Selected Quality Characteristics: A Brief Overview
 • تبلیغات: 
  1. رازی که ذهن خسته را به ذهن پولدار تبدیل می کند
  2. پنج نکته مفید و آموزنده را از زبان کارآفرین سال بشنوید!
  3. اقدام عجیب یک مرد با تره برای به تله انداختن موشها
  4. قیمت انواع مینی فرز بوش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *