چاپگر

یک تغییر در چاپگر سوزنی ماتریس نقطه ای چکشی متقاطع بود که توسط سیکوشا در سال 1982 ثبت شد.غلتک استوانه ای صاف یک چاپگر معمولی با یک سیلندر چرخان و فلوت جایگزین شد.

سر چاپ یک چکش ساده با لبه بیرون زده عمودی بود که توسط یک آهنربای الکتریکی کار می کرد. جایی که لبه عمودی چکش فلوت افقی استوانه را قطع می کرد و کاغذ و روبان را بین آنها فشرده می کرد، یک نقطه روی کاغذ مشخص می شد. کاراکترها از چندین نقطه ساخته شده بودند.

کاراکترهای ماتریس نقطه در مقایسه با کاراکترهای از پیش ساخته شده مورد بحث قرار می گیرند. کیفیت خروجی های مختلف تعریف شده است.

تعمیر و نگهداری و تعمیر پرینترهای ماتریس نقطه ای و همچنین عواملی که در نصب چاپگر باید در نظر گرفته شوند، بررسی می شوند.

یک جدول مقایسه ای از چاپگرهای ماتریس نقطه ای را ارائه می دهد که جزئیات قیمت، چگالی ماتریس، سرعت، اندازه چاپ، عرض خوراک، اتصال دهنده های رابط و ویژگی های نزولی واقعی را نشان می دهد.

چاپگر

هر چاپگر به صورت مناسب بیشتر توضیح داده می شود. آدرس سازنده ضمیمه شده است. چاپگر ماتریس نقطه‌ای (DMP) نوعی چاپگر است که از پین‌هایی استفاده می‌کند که روی نوار جوهر برای چاپ اثر می‌گذارند.

این چاپگرها معمولاً قدیمی در نظر گرفته می شوند، زیرا نمی توانند چاپ با کیفیت بالا ایجاد کنند و همچنین گران هستند. با این حال، آنها تخصص خاصی دارند که سایر چاپگرها مانند چاپگرهای جوهرافشان و لیزری ندارند.

از آنجایی که از ضربه برای چاپ استفاده می کنند، می توان از آنها برای چاپ چندین نسخه متن به طور همزمان با کمک کپی کربن استفاده کرد. بنابراین بیشتر در مکان هایی که نیاز به فرم های چند قسمتی است استفاده می شود.

نوع چاپگر رایانه ای که از الگوهای نقطه برای تشکیل کاراکترها استفاده می کند. نقطه ها توسط گروهی از پین ها یا سیم های موجود در عنصر چاپ چاپ می شوند.

هنگامی که یک ریزپردازنده در چاپگر، پین‌ها یا سیم‌ها را به‌طور انتخابی کار می‌کند تا نویسه‌هایی را از الگوی نقاط کوچک چاپ شده به‌طوری که تقریباً لمس می‌کنند، تشکیل دهد، یک تصویر تشکیل می‌شود.

چاپگرهای ماتریس نقطه ای نسبتاً سریع هستند، اما عموماً چاپی با کیفیت پایین تری نسبت به ماشین تحریر تولید می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *