نایلون

تعداد نایلون بسته بندی طرح دار پلاستیکی مورد استفاده و دور ریخته شده در سراسر جهان در حدود یک تریلیون سالانه تخمین زده شده است. استفاده از کیسه های پلاستیکی در کشورهای مختلف به طور چشمگیری متفاوت است.

در حالی که مصرف کننده متوسط در چین تنها از دو یا سه کیسه پلاستیکی در سال استفاده می کند، این اعداد در بسیاری از کشورها بسیار بالاتر است: دانمارک: چهار; ایرلند: 20؛ آلمان: 65; لهستان، مجارستان، اسلواکی: بیش از 400.

تعداد زیادی از شهرها و شهرستان ها استفاده از کیسه های پلاستیکی توسط فروشگاه های مواد غذایی را ممنوع کرده اند یا حداقل هزینه را در نظر گرفته اند.

در سپتامبر 2014، کالیفرنیا اولین ایالتی بود که قانون ممنوعیت استفاده از آنها را تصویب کرد. تولیدکنندگان محلی کیسه‌های پلاستیکی، بر اساس این قانون، حمایت مالی دریافت خواهند کرد تا به آنها کمک شود تا کیسه‌های چند منظوره بادوام‌تری بسازند، که مانند کیسه‌های پلاستیکی به جای عرضه، توسط فروشگاه‌های مواد غذایی فروخته می‌شوند.

نایلون

در هند، دولت استفاده از کیسه های پلاستیکی با ضخامت کمتر از 50 میکرون را ممنوع کرده است.در سال 2018، مونترال، کانادا، کیسه‌های پلاستیکی را نیز ممنوع کرد و انتظار می‌رود که اتاوا نیز این ممنوعیت را اجرایی کند.

کیسه های پلاستیکی بیشتر از فرآورده های نفتی و گاز طبیعی ساخته می شوند. 8 درصد از منابع نفتی جهان برای تولید کیسه های پلاستیکی با 12 میلیون بشکه نفت در روز استفاده می شود.

نیمی از آن به عنوان مواد برای ساخت آنها و نیمی دیگر برای انرژی برای ساخت آنها استفاده می شود. با این سرعت، به زودی تمام می شود ، و بر بسیاری از چیزهایی که به منبع بستگی دارد تأثیر می گذارد. ناگفته نماند همه آلودگی هوا که ایجاد می کند.

کیسه های پلاستیکی غیر قابل کمپوست ممکن است تا 1000 سال طول بکشد تا تجزیه شوند. کیسه های پلاستیکی قادر به تجزیه زیستی نیستند، بلکه تخریب می شوند، فرآیندی که طی آن کیسه های پلاستیکی به قطعات سمی کوچکتر تجزیه می شوند.

در دهه 2000، بسیاری از فروشگاه‌ها و شرکت‌ها شروع به استفاده از انواع مختلف کیسه‌های زیست تخریب‌پذیر برای رعایت مزایای زیست‌محیطی درک‌شده کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *