نودل

پس از جنگ جهانی دوم، زمان جیره بندی شدید مواد غذایی و کمبود، یک کارآفرین مشتاق به نام موموفوکو آندو افرادی را مشاهده کرد که در صف طولانی منتظر یک کاسه رامن بودند و تصمیم گرفت که بازاری برای نسخه خانگی محبوب وجود داشته باشد.

او که سال ها با دستور العمل های مختلف آزمایش می کرد، یک نودل خشک و مخلوط چاشنی تهیه کرد که می توانست به سرعت در آب جوش پخته شود.

آندو این نوآوری را در سال 1958 از طریق شرکتی که خود به نام نیسین فودز تأسیس کرد، به بازار آورد. رامن بسته بندی فوری به سرعت به یکی از اصلی ترین آشپزهای ژاپنی تبدیل شد.

در سال 1966 آندو یک رامن مستقل اضافه کرد که می‌توان آن را مانند نودل لیوانی الیت با افزودن آب داغ به مواد داخل یک لیوان کاغذی طبخ کرد و نام بدیهی کاپ نودلز را یدک می‌کشید.

نودل

به دلیل سهولت و قیمت پایین، نودل‌های تاپ رامن و کاپ نیسین مورد علاقه کارگران با وعده‌های غذایی کوتاه و به‌ویژه دانشجویانی که در اتاق‌های خوابگاه خود روی بشقاب داغ یا در اجاق‌های مایکروویو آشپزی می‌کنند، شد.

رامن همچنین برای خوش‌خوراک‌ها جذاب است و نودل‌فروشی‌ها در سرتاسر جهان پرطرفدار هستند، گاهی اوقات با تغییرات محلی غیرمنتظره.

به عنوان مثال، یکی در اسلو، نروژ، مواد محلی مانند سرکه گلابی، لیمو ترشی و آلو ترشی را به ترکیب سنتی ژاپنی اضافه می کند.

ده‌ها برند رقیب در سال‌های پس از آن به وجود آمده‌اند، همانطور که با بازدید از هر بازار آسیایی قابل مشاهده است. با این حال، نیسین که در سال 1972 کارخانه ای را در کالیفرنیا افتتاح کرد تا به بازار آمریکا خدمت کند، سهم بازار قوی در سطح بین المللی را حفظ کرده است.

موزه‌های یادبود آندو و نودل‌های فنجانی و سایر محصولات شرکت او در یوکوهاما و زادگاه آندو در ایکدا، ژاپن برپا شده‌اند. نودل یکی از مهم ترین غذاهای اصلی سنتی در آسیا است.

نودل ها معمولاً از خمیر گندم بدون خمیرمایه تهیه می شوند و کشیده، اکسترود یا نورد می شوند و سپس به اشکال مختلف بریده می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *