هیدروکربن

عربستان سعودی بیش از 7 درصد از کل ظرفیت را پوشش می دهد و هر پنج کشور با هم حدود 16 درصد را پوشش می دهند. برای اتیلن و پروپیلن، ظرفیت جهانی به ترتیب حدود 154.4 و 147.7 میلیون تن برآورد شد.

تقریباً 18 درصد از ظرفیت اتیلن و 21 درصد از ظرفیت آمونیاک پروپیلن در ایالات متحده آمریکا قرار داشت، در حالی که هر پنج کشور روی هم حدود 47 درصد از ظرفیت جهانی اتیلن و 43 درصد از ظرفیت جهانی پروپیلن را شامل می‌شوند.

لازم به ذکر است که تحلیل ما شامل هزینه های استهلاک و حمل و نقل نبوده و تماماً بر روی هزینه های تولید متمرکز شده است.

تولید و صادر کردن هیدروکربن صادراتی به افغانستان باعث شده تا هم هزینه های بالایی پرداخت شود هم سودی چشمگیر را بهرمند شویم.

هیدروکربن

تفکیک هزینه های دنبال شده در این مطالعه شامل شش مؤلفه است: هزینه های خوراک شامل هزینه سوخت های فسیلی است که در هر فرآیند به محصولات تبدیل می شوند.

محصولات مشترک با ارزش به عنوان اعتبار در نظر گرفته شد که از سایر هزینه ها کسر شد. بسیاری از فرآیندها همچنین نیاز به استفاده از کاتالیزور یا سایر مواد شیمیایی دارند.

اینها همراه با آب مصرف شده، چه برای خنک کردن و چه در فرآیند، در جزء “مواد دیگر” گنجانده شدند. در نهایت، «کار و سایر هزینه‌ها» شامل حقوق، سربار مستقیم و غیرمستقیم ، مالیات بر دارایی و بیمه و همچنین نگهداری می‌شود.

جذب و جداسازی دی اکسید کربن (CCS) می تواند به طور قابل توجهی انتشار گازهای گلخانه ای از منابع CO2 و همچنین انواع خاصی از صنایع مانند کارخانه های فرآوری اتانول و گاز طبیعی را کاهش دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *