ژله

مزایا و معایب پودر ژله شیبابا غذایی یک محصول خوراکی است که برای قوام و استحکام بخشیدن به برخی مواد غذایی استفاده می شود.

هم ژلاتین غذایی با منشاء گیاهی و هم ژلاتین غذایی با منشاء حیوانی وجود دارد و از طرف دیگر دو محصول بسیار متفاوت هستند. ژلاتین حیوانی محصولی است که از طریق فرآیند هیدرولیز از بافت های همبند حیوانی به دست می آید.

محصول نهایی به دست آمده پس از خشک شدن، فیلتراسیون و خالص سازی، یک ماده غذایی جامد با قوام خاصی است که به مدت طولانی در دمای اتاق نگهداری می شود.از طرف دیگر ژلاتین گیاهی از غذاهای مختلف غیر حیوانی به دست می آید.

منشأ، شناخته شده ترین موجود بدون دیگری آگار آگار است که از انواع مختلف جلبک قرمز به دست می آید، اما پکتین، که از میوه ها و ژلاتین سبزیجات با منشأ دیگر گرفته می شود، به دلیل استفاده گیاهخواران و گیاهخواران از آن، اغلب یافت می شود.

ژله

برای تهیه دسرهایی مانند پودینگ یا پاناکوتا یا حتی برای غلیظ کردن سس ها، خامه ها و چاشنی ها. می توان آن را در مغازه های مواد غذایی ارگانیک و بیشتر و بیشتر در قفسه های سوپرمارکت ها، در بخش شیرینی پیدا کرد.

اما ما هر دو محصول را بهتر می شناسیم. مزایا و معایب ژلاتین حیوانی شناخته شده ترین ژلاتین حیوانی که می تواند در قفسه های سوپرمارکت نیز فروخته شود isinglass است، اگرچه از حیوانات دیگر مانند گاو و خوک نیز تهیه می شود و در لیست مواد تشکیل دهنده E441 است.

ژلاتین حیوانی تشکیل شده است. کلاژن، یعنی پروتئین های بافت همبند، که برخی تحقیقات پتانسیل تغذیه ای و مفید آن را برای بدن انسان به ویژه به عنوان یک آنتی اکسیدان و تسهیل کار مفاصل نشان داده است.

جدیدترین مد لوازم آرایشی؟ یک بسته بندی موی مبتنی بر شیشه درست کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *