تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان در سطح جهانی کشت و مصرف می شود و حاوی اجزای بسیار مغذی مانند فیبر، پروتئین تعبیر خواب تخمه آفتابگردان چربی های غیراشباع، سلنیوم، مس، روی، آهن، ویتامین E و دارای چندین ماده مغذی دیگر، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین ها است که نقش حیاتی در پیشگیری دارند. یا درمان برخی بیماری ها و دیابت یکی از آنهاست.

بیشتر بخوانید: قیمت تخمه کدو درجه یک

این دانه ها به دلیل وجود اسید کلروژنیک، اسید کوئینیک، اسید کافئیک، گلیکوزیدها و فیتواسترول ها دارای خواص ضد دیابتی هستند.

آنها همچنین حاوی 20 درصد پروتئین هایی هستند لباس چرم دخترانه که گوگرد و نیتروژن را تامین می کنند، بنابراین این پروتئین های غنی از گوگرد برای مصرف انسان ایده آل هستند زیرا به انجام عملکردهای متابولوژیکی خود مانند رشد سلول های عضلانی و تولید انسولین کمک می کنند.

ایزومرهای اسید لینولئیک مزدوج مانند موجود در این دانه ها در عادی سازی تحمل گلوکز مختل در انسان و همچنین در حیوانات نقش دارند.

آنتی‌اکسیدان‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی برای درمان و پیشگیری از دیابت با مهار عملکرد گونه‌های واکنش‌دهنده به اکسیژن که در ایجاد مسیرهایی که در نهایت منجر به دیابت می‌شوند، نقش دارند، مفیدتر هستند.

محصولات نهایی گلیکوزیشن پیشرفته زمانی که گلیکوزیله غیر آنزیمی بین قند و پروتئین اتفاق می‌افتد رب انار بازسازی می‌شوند و هنگامی که انباشته شوند، در شرایط هیپرگلیسمی نقش عمده‌ای در ایجاد دیابت دارند.

جوانه های آفتابگردان نقش دفاعی در برابر این AGE ها دارند میزان بازدارندگی AGE دانه های آفتابگردان در غلظت 1 میلی گرم در میلی لیتر است.

درمان بیماری های مختلف با مصرف غذا و عصاره آن عوارض کمتری نسبت به مصرف داروهای شیمیایی دارد رسیدن به خاک سفت در دفینه این غذاها می توانند شدت بیماری مانند دیابت را کاهش داده و درمان کنند.

دانه های مختلفی مانند تخمه آفتابگردان، تخم کتان یا تخم کدو برای درمان دیابت نوع 2 استفاده می شود دانه ها حاوی ریز مغذی های مختلف و درشت مغذی ها به همراه سایر ترکیبات زیست فعال هستند که در تنظیم متابولیسم گلوکز و انسولین نقش دارند.

  • منابع:
    1. Therapeutic Effect of Sunflower Seeds and Flax Seeds on Diabetes
  • تبلیغات: 
  1. آیا می دانستید برای خوشرنگ شدن ترشی به آن رب گوجه اضافه می کنند!
  2. اقدام عجیب ثروتمندان بزرگ به وسیله چکش
  3. جنگنده ای که از زیر آب به پرواز در می اید
  4. راه های مدیریت سرمایه در شرایط بد اقتصادی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *