جک

تنها یک راه برای تعویض لاستیک پنچر شده وتعمیر ماشین با استقلال کامل وجود دارد: وسیله نقلیه را با استفاده از جک ارائه شده به همراه خودرو بلند کنید.

استفاده از جک بالابر خودرو چهار ستون به برخی اقدامات احتیاطی برای اطمینان از ایمنی خود و وسیله نقلیه شما نیاز دارد. قبل از استفاده از جک برای بلند کردن وسیله نقلیه، فعال کردن ترمز دستی ضروری است تا از حرکت خودرو در مراحل بلند کردن جلوگیری شود.

همچنین برای ارتقای پایداری بیشتر خودرو، لازم است لاستیک‌ها در پشت و جلوی لاستیک‌ها قرار داده شوند.

به طور عمده دو نوع جک وجود دارد: جک نوع هیدرولیک و جک مکانیکی. هر دو ابزار، صرف نظر از ماهیتشان، از یک اهرم تشکیل شده اند.

جک

به لطف فشار اعمال شده بر روی بدنه ابزار، امکان بلند کردن وسیله نقلیه از طریق یک حرکت اهرمی فراهم می شود. پس از جک زدن خودرو، تعویض لاستیک آسیب دیده امکان پذیر خواهد بود. جک مکانیکی ابزاری است که بیشتر برای وسایل نقلیه موتوری عرضه می شود.

گاهی اوقات ممکن است این ناراحتی ایجاد شود که جک در حین استفاده در مراحل بلند کردن خودرو مسدود می شود. در این شرایط نترسید.

اگر جک از نوع مکانیکی باشد، باید سعی کنید اهرم را با آرامش و ظرافت حرکت دهید و حرکات کوچکی انجام دهید. برای جلوگیری از جابجایی جک از نقطه ای از بدنه وسیله نقلیه که روی آن قرار دارد، مطلقاً نباید فشار زیادی وارد کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *