لنت

Closeup of car mechanic repairing brake pads


لنت ترمز ال نود اصلی خودرو با هر بار لمس پدال ترمز وارد عمل می شوند و به همین دلیل به آرامی (اما به طور مداوم) در معرض سایش قرار می گیرند. هشدار: مانند تمام قطعات، حتی با استفاده کم، آسیب می بینند و به همین دلیل در هر صورت طبق پیش بینی سازنده نیاز به تعویض دارند.

سایش لنت ها از سایش تدریجی لایه “مواد اصطکاک” قرار گرفته بر روی پایه فلزی ناشی می شود: بسته به ماشین و سبک راننده، آنها در مدت زمان کوتاه تر یا طولانی تری فرسوده می شوند.

به عنوان مثال، خودروهای اسپورت و سوپراسپرت ها از سیستم های مناسب برای بهبود راندمان ترمز استفاده می کنند و در مدت زمان کوتاهی خراب می شوند، در حالی که خودروهای کوچک تمایل دارند حداکثر عمر لنت را به ضرر عملکرد ترجیح دهند.

هنگامی که مواد متصل به صفحه فلزی قطعه به حدی سایش می کند که به اندازه کافی باقی نمانده است، باید با تعویض لنت ترمز مداخله کرد تا همچنان از رانندگی ایمن و بدون خطر لذت ببرید. و کسانی که دیگران.

لنت

به عنوان نشانه، به شما یادآوری می کنیم که زمان تعویض لنت ترمز هر 30000/40000 کیلومتر یا زمانی که به ضخامت بسیار نازک می رسند فرا می رسد، حتی اگر اندازه گیری آن بسیار پیچیده باشد.

هنگام ترمزگیری باید آنها را تعویض کرد. نکته: اگر ماشین لنت اسپرت دارد، کمی جیغ زدن در هنگام سرد بودن کاملا طبیعی است.

در هر صورت، وقتی زمان تعویض لنت ترمز فرا می رسد، می توانید خودرو را نزد مکانیکی ببرید که نوع سایش را نیز بررسی می کند: اگر ناهموار باشد، این نشانه مشکلی است که شایسته بررسی توسط متخصص است.

تعویض لنت ترمز خودرو عملیاتی است که باید در فواصل زمانی استاندارد انجام شود و هزینه بسیار کمتری نسبت به تعویض کالیپر دارد: قیمت تعویض لنت های استاندارد برای جفت جلو حدود 60 یورو و برای عقب 40 یورو است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *