برای بسیاری، گل رز تداعی کننده عاشقانه، احساسات و تجمل است. رایحه شیرین گل رز که در لاتین شناخته می شود، مسلما یکی از شناخته شده ترین عطرها در جهان است.

این نوع گل رز در صنایع زیبایی و سلامتی محبوبیت زیادی دارد و در همه چیز از کرم صورت گرفته تا عطر استفاده می شود.گلاب جامه  مایعی است که از آب آغشته به گلبرگ های رز تهیه می شود، یکی از راه هایی است که می توان از گل رز برای سلامتی، زیبایی و حتی غذا و نوشیدنی استفاده کرد.

استفاده از گلاب جامه ممکن است در منبع مورد اعتماد ایران قبل از قرن هفتم میلادی آغاز شده باشد. به سرعت به روز مدرن برسید، و گلاب هنوز یک عنصر اصلی سلامت و تندرستی است.از اسپری اتاق گرفته تا حمام با رایحه شیرین، گلاب بخشی همه کاره از یک روال مراقبت از خود است.

برای آشنایی با فواید گلاب و نحوه درست کردن آن به ادامه مطلب مراجعه کنید.گلاب به دلیل فواید دارویی و درمانی محبوب است و مملو از آنتی اکسیدان است.نشان داده شده است که برای موارد زیر مفید است:

وقتی صحبت از پوست می شود، گلاب می تواند کمک کندعلائم بیماری های پوستی مانند آکنه، اگزما، پسوریازیس و روزاسه را کاهش می دهداین کار را با مهار آنزیم های مضر به نام الاستاز و کلاژناز انجام می دهد.

به گفته متخصص آروماتراپی گلاب طبیعی بدون هیچ گونه مواد شیمیایی را می توان به صورت روزانه استفاده کرد. برای انواع پوست مناسب است و می توان آن را مستقیما روی پوست استفاده کرد.

این باعث می شود که افزودنی ایده آل برای روتین زیبایی شما باشد.با این حال، اگر قبلاً هرگز از آن استفاده نکرده اید، همیشه ایده خوبی است که ابتدا یک آزمایش پچ انجام دهید. ممکن است به گل رز حساسیت داشته باشید.

گلاب همچنین می‌تواند قطره‌های چشمی تسکین‌دهنده بسازد، به بهبود زخم کمک کند و حتی ممکن است به عنوان یک ضد افسردگی و تقویت‌کننده خلق و خو موثر باشد.

با استفاده از روغن های ضرور مگر اینکه از روش اسانس استفاده کنید، با جمع آوری گلبرگ ها شروع می کنید.می‌توانید از کشاورز، گل‌فروش یا خواربارفروش محلی‌تان بخواهید گل رز باکیفیت غذایی را تهیه کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *