گوجه

گازپاچو یک سوپ سبزیجات اسپانیایی است که با گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، خیار، نان، روغن زیتون، سرکه و آب یخ درست می شود و غذای نماینده اندلس در جنوب اسپانیا است.

بیشتر بخوانید: فروش گوجه فرنگی گلخانه ای صادراتی

گوجه فرنگی در میدان تبریز که رسیده، فلفل سبز، خیار، سیر و نان خیسانده در آب را در مخلوط کن ریخته و روغن زیتون، سرکه و آب یخ را برای چرخ کردن و نوشیدن سوپ سرد اضافه می کنند.

در قرون وسطی، پس از ورود غذاهای اسلامی با نان، روغن زیتون، آب و سیر به اسپانیا، سرکه نیز به آن افزوده شد و خاستگاه گازپاچو شد.

ریشه شناسی کلمه گازپاچو به معنای درهم ریختگی، هرج و مرج، مخلوط، مخلوط است. با شروع از روش پخت اولیه که به وضوح سازماندهی نشده است، روش پخت و پز ممکن است بسته به منطقه، دوره، اقتصاد و به خصوص سلیقه فردی متفاوت باشد.

گوجه

این سوپ در تابستان بسیار محبوب است زیرا می توان آن را از روز قبل در تابستان گرم درست کرد و در یخچال گذاشت و سپس سرد میل کرد.

اگر نان پخته شده با کره را با سس تهیه شده با گوجه فرنگی تازه و روغن زیتون میل کنید، احساس می کنید دهانتان آب می زند و به خواب می روید.

اسپانیایی ها معمولا برای صبحانه قهوه و نان تست می خورند. در زبان اسپانیایی به صبحانه «دساجونو» می گویند که به معنای «افطار کردن» است، به این معنی که از حالتی خارج شوید که در آن تمام شب چیزی نخورده اید.

در کافه‌ها و اسنک‌فروشی‌ها که می‌توانید بدون استثنا صبحانه بخورید، سس گوجه‌فرنگی که با افزودن روغن زیتون به پوره گوجه‌فرنگی و نان تست درست شده است، فروخته می‌شود.

اگر نان پخته شده با کره را با سس تهیه شده با گوجه فرنگی تازه و روغن زیتون میل کنید، احساس می کنید دهانتان آب می زند و به خواب می روید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *