لوبیا سفید در کشور با کیفیت های گوناگون تولید می شوند و در دسترس همه هست. باید بدانید که معیارهای زیادی در قیمت گذاری لوبیا سفید موثر می باشد که عبارتند از:

یکی از موارد مهم در قیمت گذاری لوبیا سفید میزان عرضه و تقاضای محصول می باشد به طوری که هرچه میزان تولید از میزان تقاضا کمتر باشد قیمت محصول افزایش می یابد.

از دیگر معیار های قیمت گذاری لوبیا سفید صادارتی  و تاثیرات نوسانات بازار ارز می باشد و افزایش هزینه های جانبی نیز در قیمت گذار این محصول موثر می باشد.

لوبیا سفید به دو روش سنتی و صنعتی پاک و دستچین می شود و در سراسر فروشگاه های کشور در اختیار خریداران قرار می گیرد و قیمت روز لوبیا سفید به عوامل مختلفی بستگی دارد. لوبیا سفید در بسته های مختلف چند گرمی و چند کیلویی به فروش می رسد. لوبیا سفید به  دو صورت دستی و صنعتی بسته بندی می شود به صورتی که در روش سنتی و دستی محصول وزن شده و در پاکت های مخصوصی ریخته می شود و درب آن ها پرس می شود. در روش بسته بندی صنعتی محصول کاملا بهداشتی و مکانیزه در پلاستیک و پاکت های مخصوص بسته بندی شده و روانه بازار می شود.

متفاوت بودن قیمت لوبیا ها به عوامل زیادی از جمله نوع پاک شدن و نوع بسته بندی شدن و زیر یا درشت بودن لوبیا ها بستگی دارد.

لوبیا سفید تازه

لوبیا سفید فیبر بسیار بالایی دارد که باعث می شود هضم غذا بسیار راحت شود و معده و روده را بسیار قوی می کند، همچنین فیبر باعث تقویت دیواره های روده بزرگ می شود و از زخم معده و سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند.

لوبیای سفید برای خانمهای باردار نیز مفید است، ویتامینها و مواد معدنی بسیار مفید داخل لوبیا سفید نقش بسیار موثری در سلامتی بدن انسان دارد، فولات موجود در لوبیا سفید برای خانمهای باردار مفید می باشد و در اوایل بارداری مصرف لوبیای سفید باعث کاهش نقص در لوله عصبی جنین شده و برای رشد جنین بسیار مناسب می باشد.

با توجه به خواص فوق العاده ای که برای لوبیا سفید برشمردیم بنابراین بهتر است که لوبیا سفید تازه استفاده کنید که از خواص ضد درصدی آن بهره مند شوید.
اما توجه داشته باشید که لوبیا سفید تازه را باید به مقدار کم تهیه کنید و درون فریزر قرار دهید زیرا لوبیا سفید تازه اگر به صوت طولانی در فریزر بماند خراب میشود.

همچنین اگر میخواهید به صورت طولانی در فریزر نگهداری کنید میتوانید از نوع کنسرو آن تهیه و مصرف کنید .

قیمت لوبیا سفید عمده

در حال حاضر فروش لوبیا صادراتی به طرق مختلف صورت می پذیرد؛ از آن جا که لوبیا محصولی است که به راحتی خراب و فاسد نمی گردد، کشاورزان عجله ای برای فروش این محصول ندارند؛ با این وجود به سبب این که محصول لوبیا باید در انبار نگه داری شود و همه کشاورزان انبار مناسبی برای نگه داری این محصول را ندارند، ترجیح می دهند لوبیای تولیدی را با فاصله کمی از برداشت به فروش برسانند.

امروزه فروش اینترنتی لوبیا نیز امکان پذیر می باشد و فروشندگان لوبیا می توانند از طریق سایت های مختلف محصولات خود را به راحتی به فروش برسانند.

شاید برای شما سوال باشد که در صورت خرید لوبیا به صورت عمده و آنلاین، در قیمت لوبیا سفید عمده تغییری ایجاد می شود یا خیر؟
باید به شما بگوییم که در صورت خری آنلاین به علت اینکه واسطه ها حذف می شوند بنابراین قیمت تمام شده محصول کاهش پیدا میکند و اگر به صورت عمده هم خریداری شود به علت اینکه هزینه ای بابت بسته بندی آن نمیشود پس در قیمت هم باعش کاهش میشود. همچنین توجه به این نکته لازم و ضروری است که فروشندگان نباید در فروش لوبیا از ترفند تقلب استفاده نمایند و روی کیسه های لوبیا را از محصول درجه یک و زیر کیسه را با لوبیا های بی کیفیت پر نمایند.

سنگین کردن وزن کیسه های لوبیا با اضافه کردن ناخالصی های مختلف نیز از ترفند هایی است که بعضی از فروشندگان عمده به کار می گیرند؛ این فروشندگان باید بدانند با این کار سبب بی اعتمادی خریداران می گردند؛ بنابراین یکی از نکات مهم، فروش لوبیا بدون وجود هیچ گونه ناخالصی است.

 

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *